image
Aktualności   Zaloguj
image
Szczegóły artykułu
[08-05-2013] SYMPOZJUM ORTOPEDÓW I CHIRURGÓW DZIECIĘCYCH

 


SYMPOZJUM ORTOPEDÓW I CHIRURGÓW DZIECIĘCYCH

„NOWE TRENDY W TRAUMATOLOGII DZIECIĘCEJ”

 


Uprzejmie informujemy, iż w dniu 18 maja 2013r. Wielkopolska Izba Lekarska Delegatura Ostrowsko – Krotoszyńska wraz z Oddziałem Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Leczenia Oparzeń Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim organizują Sympozjum Ortopedów i Chirurgów Dziecięcych „Nowe Trendy w Traumatologii Dziecięcej”.

Zaproszenie do udziału w Konferencji przyjęli znakomici specjaliści, doświadczeni lekarze i wykładowcy akademiccy z Kliniki Ortopedii i Chirurgii Ręki UM w Poznaniu, Kliniki Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej UM w Poznaniu oraz Oddziału Chirurgii i leczenia Oparzeń WSD Poznań.

Miejsce Konferencji: Pałac Bagatela w Czekanowie k/Ostrowa Wielkopolskiego
Rozpoczęcie Konferencji godz. 10.00

Zapraszamy do udziału

 

 

 

 

PROGRAM SYMPOZJUM

10:00:00
Powitanie zaproszonych gości – lek. W. Miaśkiewicz
I sesja – prof. Romanowski, prof. A. Jankowski, doc. P. Mańkowski
10:15
„Replantacje” - prof. L. Romanowski ; Klinika Ortopedii i Chirurgii Ręki UM w Poznaniu
10:45
Złamania nadkłykciowe kości ramiennej u dzieci - lek. W. Miaśkiewicz Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej, Szpital w Ostrowie Wlkp.
11:05
Złamania guzowatości kości piszczelowej w przebiegu choroby Osgood –Schlatter’a - lek. P. Sokół Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej Szpital w Ostrowie Wlkp.
11:25
Pułapki gwoździowania śródszpikowego – tips and tricks - lek. M. Bęcki Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Szpital w Ostrowie Wlkp.
11:45
Pourazowe ubytki tkanek miękkich – jak sobie radzimy - dr med. M. Falis Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Szpital w Ostrowie Wlkp.
12:00
Rola artroskopii w leczeniu urazów i schorzeń stawu kolanowego -lek. M. Kaźmierczak Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Szpital w Ostrowie Wlkp.
12:15- 12:45
Przerwa na kawę
II sesja – prof. M. Jóźwiak, doc. J. Harasymczuk , dr med. J. Wendland
12:45
Złamania śródstawowe u dzieci - prof. M. Jóźwiak, prof. R.Szulc Klinika Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej, UM w Poznaniu
13:05
Stabilne zespolenia złamań nasad kości długich w oparciu o klasyfikację AO , lek. M. Puchalski , Oddział Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej ,Szpital w Ostrowie Wlkp.
13:20
Złamania śródstawowe i okołostawowe – płyta czy gwóźdź lek. A. Mikołajczyk Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Szpital w Ostrowie Wlkp.
13:35
Złamania obojczyka u dzieci – leczenie zachowawcze czy operacyjne –lek. P.Wawrzaszek Oddział Chirurgii i Leczenia Oparzeń, WSD Poznań
13:50
Złamania kości udowej u dzieci do 5 roku życia – lek. M. Konieczna – Adamczyk, J.Wendland, M.Sykała, A.Pankowska-Paszyńska Oddział Chirurgii i Leczenia Oparzeń, WSD Poznań
14:10
Dyskusja
 


Napisany przez: pawelm
Data wysłania: 2013-05-08
Liczba wyświetleń: 582

Wróć
  
    Copyright 2009 by ZZOZ Ostrów Wielkopolski   
image